به نام خدا

گزارش برنامه کویر مصر 4/8/90 الی 6/8/90

>> آنگاه که دوست داری کسی همواره بیادت باشد ، بیاد من باش که من همواره بیادت هستم . بقره 152 <<

 

گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران تا بحال برنامه های متنوعی را اجرا کرده و تقریبا تمام ایران را گردیده است گاهی از کوههای سر بفلک کشیده که سرافرازانه به مانند یک دیده بان همیشه بیدار از سرزمین خود پاسداری میکنند گذر کرده  و گاهی از جنگل های سرسبز شمال ، گاهی طولانی ترین مسیر های کوهنوردی خط الراس دنا و گاهی در سردترین و گرمترین مواقع سال سخت ترین و فنی ترین قله ها زیر پای خود دیده است. شرق وغرب و شمال و جنوب کشور عزیزمان را دیده از سهند و سبلان و بینالود و الوند و زردکوه –اشترانکوه – جوپار  - دنا – علم کوه و دماوند عزیز و خیلی از قله ها و جنگل ها و راهپیمایی های متنوع دیگر .ولی اینبار فقط خاک  ، تا چشم کار میکند خاک ، پاک ترین و اصیل ترین خاک دنیا به این معانی دقت کنید : اردکان = سرزمین مقدس ، خورانق = سرزمین –زادگاه خورشید ، مهرجان = مهرگان = سرزمین مهر پرستان . و این خاک تنها سرمایه ماست – پاک ترین خاک دنیا و این خاک وطن من است ،ایران .

طبق تقویم مصوب شورای عالی ورزش برنامه کویر نوردی مصر در تاریخ 4/8/90 الی 6/8/90 اجرا گردید .

چهار شنبه  4/8/90 : ساعت 12 شب سه شنبه شب نفرات ثبت نام کننده در محل ساختمان شادمان با یک دستگاه اتوبوس به سمت شهر اردکان حرکت میکنیم نماز صبح در شهر نایین و ساعت 30/7 صبح از اردکان به سمت چک چک حرکت میکنیم پس از بازدید از زیارتگاه چک چک ساعت 10 صبح به سمت شهر خورشید خورانق میرویم و ساعت 11 به خورانق رسیده از قلعه – کاروانسرا- قدم گاه –بابا خادم – پل آبرو و همچنین منار جنبان قلعه بازدید کرده و پس از صرف نهار ساعت 30/15 حرکت کرده با عبور از ساغند و رباط پشت بادام به بیاضیه می رسیم ، هنوز به تاریکی هوا نیم ساعتی وقت داریم که غنیمت شمرده به بازدید از قلعه ( نارنج قله ) می پردازیم . این قلعه گنجایش 2500 نفر را داشته و دور تادور آن را خندقی به عمق 7 تا 13 متر در بر گرفته است و قدمتی 4500 ساله دارد ، و اگر کمی دقت کنی صدای شیهه اسب سربازان نایب حسین کاشی را در میابی در حالی که پس از 4 ماه محاصره قلعه بدون هیچ گونه توفیق در تاراج اموال مردم ، روستای بیاضه را ترک می کنند . پس از بازدید از بیاضه به سمت روستای گرمه میرویم . نام گرمه با مازیار همراه است ، شب را در خانه اجاره ای سید خلیل موسوی مانده و استراحتی میکنیم .

پنج شنبه 5/8/90 :پس از بیدار باش و بازدید از چشمه – نخلستان- برکه و قلعه ، گرمه را به مقصد خور و بیابانک ترک کرده و پس از خرید های مورد نیاز از خور در ساعت 11 به مصر میرسیم .روستای مصر نیز با نام علی ابراهیم همراه است پس از استقرار در خانه اجاره ای علی ابراهیم و صرف نهار ، شتر سواری خاطره انگیز است . ساعت 15 بوسیله 3 دستگاه وانت به سمت تخت سلکنون رفته ، تخت به معنای مکانهای بلند و صاف است که از اطراف قابل دیدن است گفته میشود ، از اینجا تا روستای مصر حدود 12 کیلومتر استو این مسیر پیاده روی گروه است . از تخت سلکنون تا روستای فرح زاد را در هوای روشن طی میکنیم ولی از آبادی فرح زاد تا مصر را در تاریکی و بوسیله چراغ پیشانی طی می شود . ساعت 7 شب به روستای مص رسیده و پس از صرف شام آتشی کوچک در دل کویر گرما بخش است .

جمعه 6/8/90 : ساعت 30/8 صبح هوای پاک و صادق کویر مصر را به اجبار ترک کرده از مسیر خور – جندق – معلمان  به دامغان رسیده و پس از صرف نهار در مهماسرای ایرانگردی به به سمت سمنان و تهران حرکت کرده و ساعت 9 شب در میان باران شدید در شادمان همگی از همدیگر خداحافظی میکنیم . و اکنون اگر در خلوت خود بیاسایی و دور از تمامی دغدغه های شهرنشینی شاید ،شاید صدای شیهه اسب سربازان نایب حسین کاشی را بشنوی و یادمان باشد که این  خاک تنها سرمایه ماست – پاک ترین خاک دنیا و این خاک وطن من است ، ایران .

نفرات شرکت کننده در این برنامه : بانوان : هوشیار – ترابی – خیری – طالب – هاشمی – فخری – منافی – معززی – صراف زاده – احمدی – علی نقی – محسنی – منتظری

آقایان : خیری – نجفی – دلیری – طاهری – حاجی ابراهیمی – رجبی – مقدم – حمزه – وهابی – عبدی – باقری – عبدلی – ابراهیمی – فشکی – امینی – ناظمی – هاتفیان – مهدیزاده – باقریان – کیا – حسین پور – مولوی نیا – حسین زاده – کازرونی – صالحی  و امیری .

+ نوشته شده توسط امیری در شنبه بیست و یکم آبان 1390 و ساعت 15:31 |

به نام خدا

  

گزارش هشتمین همایش سراسری کوهنوردان شرکتهای مخابراتی کشور

27/10/89  الی 1/11/89  کوه نمکی جاشک – بوشهر

 

 

 آنگاه که بر تارک بلندترین قله ها رسیدی لبخند خود را نثار تمام سنگریزه هایی کن که پایت را خراشیدند  

 

حمد و ستایش آفریدگار یکتا را که به ما فرصتی دیگر داد تا باز هم صعود دیگری را تجربه کنیم و با مشاهده عجایب طبیعت بار دیگر سر تعظیم در برابر عظمتش فرو آوریم و برای هشتمین بار گروه کوهنوردی استان تهران افتخار میز بانی دیگر کوهنوردان شرکت را در کوه نمکی جاشک –بوشهر و با همکاری گسترده و شایسته استان بوشهر را دارد .

در این برنامه 22 استان و تعداد 156 کوهنورد شرکت داشتند .

گزارش برنامه :

  طبق تقویم ورزشی گروه کوهنوردی شرکت مخابرات استان تهران که به تصویب شورای عالی ورزش نیز رسیده بود ، همایش سراسری از تاریخ 27/10/89 شروع گردید . اما جهت تدارکات لازم تعدادی از نفرات تربیت بدنی و اعضای گروه با یک دستگاه ون روز شنبه 25/10/89 عازم بوشهر گردیدند تا به اتفاق دوستان بوشهری تدارکات لازم را انجام دهند. برطبق دعوت نامه تمامی گروهها بایستی روز دوشنبه در محل ورزشگاه پیام مخابرات بوشهر حاظر باشند ، به همین خاطر گروه استان تهران به همراه تیم کرج و قزوین یکشنبه شب 26/10/89 ساعت 8 شب با یک دستگاه اتوبوس و یکدستگاه آمبولانس به همراه دکتر سعیدی تهران را به مقصد بوشهر ترک میکند . ساعت 14 روز دوشنبه به بوشهر میرسیم و و مستقیم به محل استقرار تیمها ( ورزشگاه پیام مخابرات بوشهر ) رفته ،و بانوان شرکت کننده در برنامه نیز در محل مهمانسرای بوشهر اسکان یافتند . تعدادی از تیمها قبلارسیده و دیگر گروهها به ترتیب تا آخر شب خود را به بوشهر میرسانند . گروههای تازه رسیده با پذیرایی و خوش آمد استان بوشهر خصوصا جناب آقای محسنی رییس اداره تربیت بدنی مخابرات بوشهر خستگی راه از یادشان میرود .

 مراسم افتتاحیه : ساعت 10 شب پس از صرف شام در ورزشگاه پیام کلیه گروهها گرد هم آمده و آقای ساریخانی ضمن خوش آمد گویی به کلیه گروهها و شرح مختصری درباره برنامه و صعود سراسری و رعایت نکات لازم برنامه صعود سراسری را به شرح زیر اعلام می نماید :

 -          دوشنبه 27/10/89 استقرار تیمها در ورزشگاه پیام بوشهر و افتتاحیه و تقسیم جیره غذایی

-          سه شنبه 28/10/89 حرکت به سمت گنبد نمکی و بعد از ظهر بازدید از یک مسیر

-          چهار شنبه 29/10/89 صعود یک گروه منتخب به قله کوه نمکی و بازدید دیگر نفرات از مسیر های دیگر و بعد از ظهر برگشت به بوشهر

-          پنج شنبه 30/10/89 بازدید از بندر گناوه و برگشت به بو شهر و اختتامیه

-          جمعه 1/11/89 برگشت کلیه گروهها به شهر خود

 

همچنین درمراسم افتتاحیه آقای نجفی سرپرست تیم اصفهان و آقای محسنی رییس اداره تربیت بدنی بوشهر مطالبی راراجع به برنامه ارایه نمودند. پس از مراسم افتتاحیه جیره غذایی تهیه شده بین گروهها توزیع گردید

 سه شنبه 28/10/89 :

ساعت 6 صبح پس از بیدار باش ، کلیه گروهها ساعت 30/8 توسط 2 دستگاه اتوبوس و وسایل نقلیه خود تیمها به سمت کوه نمکی جاشک حرکت مینماییم . که حدود ساعت 12 کلیه تیمها پس از عبور از جاده خاکی به محوطه کوه میرسم . هوا ابری است و تیمها سریعا اقدام به برپایی کمپ های خود مینمایند همچنین 2 دستگاه توالت صحرایی نیز توسط گروه استان تهران ایجاد میگردد . پس از صرف نهار و نماز و استراحتی کوتاه کلیه گروهها ساعت 14 آماده حرکت به سمت کوه نمکی جهت بازدید میشوند ، بعلت بارش باران و احتمال ریزش غارها کلیه تیمها به دو گروه تقسیم شده و مسیر سمت راست و چپ را ادامه میدهند . با راهنمایی گروه بوشهر و 2 راهنمای محلی گروهها به مسیر خود ادامه میدهند و از غار ها و آبشارهای موجود در مسیر دیدن مینمایند . پس از 3 ساعت گروهها به محل برپایی کمپ برگشتند. حالا باران شدت بیشتری گرفته ،تعدادی به چادرها پناه برده  اما تعدای دیگر در تکاپوی برپایی آتش و گردهم آیی شبانه هستند . نعمت بارش باران  الهی تا صبح  تمامی منطقه را در بر میگیرد و صبح که از خواب بیدار میشویم  مه گرفتگی هوا یک لحظه ما را به یاد شمال ، گردنه حیران ، جنگل ابر و ... میاندازد . فتبارک ا... احسن الخالقین .

  

چهار شنبه 29/10/89 :

با توجه به بارانی بودن و مه گرفتگی شدید و امکان ریزش کوه قرار صعود یک گروه منتخب به قله کوه نمکی برهم می خورد و برنامه امروز مثل دیروز اجرا می شود و گروههای که دیروز مسیر سمت راست را طی کرده اند امروز مسیر سمت چپ را و بالعکس . ساعت 9 صبح در زیر باران برنامه را شروع کرده و گروهها با احتیاط بیشتری از غار ها و آبشارها ی مسیر بازدید مینمایند . ساعت 12 تمامی نفرات در محل کمپ جمع شده ، هوا آفتابی است و کلیه گروهها عکسی به یادگار با هم میگیرند و پس از صرف نهار واستراحت ساعت 15 به سمت برازجان جهت بازدید از کاروانسرای قدیمی حرکت می نماییم و در نهایت ساعت 7 شب در بوشهر و ورزشگاه پیام پس از صرف شام تمامی گروهها به خواب می روند.

 

پنج شنبه 30/10/89 :

ساعت 8 صبح تمامی گروهها آماده حرکت بوده و به سمت بندر گناوه حرکت مینماییم ساعت 30/10 به بندر گناوه رسیده و گروهها در اختیار خود جهت بازدید از بندر و مراکز خرید میباشند ساعت 14 در رستوران ستاره خلیج فارس گناوه میزبان همنوردان عزیز میباشیم و هدیه ای تحفه درویش و باز هم شب دیگری را میهمان بوشهر هستیم .

اختتامیه : پس از صرف شام با حضور جناب آقای افتخاری مدیر عامل محترم مخابرات استان بوشهر و صحبتهای ایشان در لزوم تداوم چنین برنامه هایی و صحبتهای آقای ساریخانی به کلیه سرپرستان گروهها لوح یادبود برنامه بوشهر اهدا گردید و سپس کلیه گروهها عکسی دسته جمعی به همراه آقای افتخاری مدیر عامل مخابرات استان بوشهر گرفتند . ضمن اختتامیه و خداحافظی از کلیه تیمها از مسؤلین استان بوشهر خصوصا جناب  آقای محسنی تشکر بعمل آمد .

 

اسامی استانهای شرکت کننده در برنامه و تعداد نفرات آنها :

 

1- کرمانشاهان (5) 2- قم (4) 3- کرج (15) 4- خراسان رضوی (5) 5- مازندران (4) 6- آذربایجان شرقی (7)  7- فارس (5) 8- خوزستان (5) 9- اصفهان (6) 10- خراسان شمالی (4) 11- کردستان (6) 12- کهگیلویه و بویر احمد (5) 13- همدان (4) 14- هرمزگان (5) 15- لرستان (5) 16- مرکزی (5) 17- کرمان (5) 18- قزوین (2) 19- گیلان (1) 20- بوشهر (  ۶ ) 21- موبایل (4) 22- چهارمحال بختیاری (5) 23- تهران (26)

 

- با نهایت تاسف در راه بازگشت در جاده قم – تهران حادثه رانندگی برای آمبولانس آقای رسولی پیش میآید که منجر به فوت ایشان میگردد . این حادثه دردناک را به خانواده محترم آن مرحوم و کلیه همنوردان عزیز تسلیت عرض مینماییم .

 

با تشکر از :

-          جناب آقای باطنی معاون اداری و اقتصادی مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران

-          جناب آقای جان بزرگی رییس اداره تربیت بدنی استان تهران

-          جناب آقای افتخاری مدیر عامل شرکت مخابرات استان بوشهر

-          جناب آقای محسنی رییس اداره رفاه و ورزش بوشهر

-          جناب آقای نظری رییس مخابرات برازجان

-          جناب آقای توکلی

-          آقایان : معمار – اجاقی - مولانا- پورحسین – سلیمانی – فلاح و مرحوم رسولی

 

  

                                                                                     سرپرست برنامه                     

                                                                                 علی محمد ساریخانی

+ نوشته شده توسط امیری در شنبه هفتم اسفند 1389 و ساعت 12:31 |

به نام خدا

 

گزارش صعود به قله کرکس  ۱۵/11/88

           

ساعت 40/6 صبح روز پنجشنبه به اتفاق دوستان از ایستگاه شادمان بسمت شهر نطنز حرکت نمودیم . هنگام حرکت هوا بارانی بود ولی کم کم باران قطع شد و هوا نیمه ابری و مطبوع شد . بعد از گذشتن از شهرستان های قم ، کاشان و نطنز ساعت 40/11  حدود 25 کیلومتر بعد از نطنز در جاده مورچه خورت از سمت راست جاده وارد فرعی روستای کشه شدیم بعد از پیاده شدن ساعت 15/12 راهپیمایی خود را به سمت شمال منطقه آغاز کردیم . 15 دقیقه بعد در کنار چشمه حاجی آباد ناهار مختصری صرف نموده و در ساعت 45/12 مجددا حرکت کرده ودر دره مقابل بسمت شمال پیش رفتیم مسیر بخاطر بارندگی گل آلود بود ولی بعد از مدتی کم کم سفیدی برف فراگیر شد . باد شدیدی از پشت سر ما میوزید و هوا نیز کاملا ابری شد . پاکوب در یک دره شمالی – جنوبی با یک شیب ملایم بسمت پناهگاه ادامه پیدا میکرد . بعد از 2 ساعت راهپیمایی در نزدیکی پناهگاه به دره تنگی رسیدیم که راه از سمت راست آن در یک شیب تند سنگی ادامه داشت که با گذر از آن شیب و در بالادست با رفتن بسمت چپ و دور زدن یک یال و با کنار رفتن مه غلیظ پناهگاه نمایان شد . در ساعت 45/15 به پناهگاه رسیدیم  . ساعت 16 برف شدید آغاز شد و تا نیمه شب همچنان بارید . برودت در بیرون حدودا 30-  و در داخل پناهگاه 10- بود بطوریکه تمام پنجره های پنجره ها از داخل یخ زده بود . همنوردان بعد از استراحت و صرف شام در ساعت 21 برای صعود فردا آماده استراحت شدند . ولی کمتر کسی توانست در این شرایط براحتی بخوابد . ساعت 7 صبح بیدار شده و صبحانه خوردیم 3 نفر از خانمها و 1 نفر از آقایان در پناهگاه مانده و بقیه ساعت 30/8 بسمت قله حرکت کردیم . مسیر بعد از پناهگاه در دره سمت راست به سمت شمال با شیب ملایم پیش رویمان بود  تا یک دو راهی که با فلش مسیر را نشان میداد ولی نوشته آن خوانا نبود باد همچنان بشدت میوزید و با اینکه هوا صاف بود ولی شدت سرما آزار دهنده بود . با راهنمایی آقای ساریخانی از مسیر سمت چپ بسمت بالا حرکت کردیم ، گروه دیگری از دانشگاه صنعتی اصفهان قبل از گروه ما حرکت کرده بود و ما در پا کوب آنها حرکت میکردیم . بعد از رسیدن به نزدیکی خط الراس به آن گروه رسیده و پیشگام شدیم . بعلت شیب زیاد و پرتگاه ها در سمت شمال از سمت جنوب صخره های خط الراس بست راست حرکت کرده و آن را دور زدیم و بر روی یال رسیدیم و بسمت قله ادامه دادیم . در آخرین مرحله بعلت صخره ای بودن قله مجبور به دور زدن آن از سمت راست قبه شده و از پشت آن موفق به صعود در ساعت 45/10 شدیم . بعد از بجای آوردن شکر خدا و گرفتن عکس یادگاری بخاطر وزش شدید باد سریعا به پایین حرکت کرده ، بعد از طی مسافتی روی یال از شیب سمت راست مسیر رفت مستقیم بسمت دره پایین آمدیم و ساعت 12 به پناهگاه رسیدیم . بعد از صرف نهار در ساعت 30/13 بسمت دامنه شروع به راهپیمایی کردیم و در برگشت هوا بسیار عالی بود و بدون هیچ مشکلی در ساعت 30/15 همگی به اتوبوس رسیدیم . ساعت 16 بسمت تهران حرکت کرده و در ساعت 21 در شادمان با یکدیگر خدا حافظی کردیم .

 

نفرات شرکت کننده در برنامه :

-          خانمها : 1- ایزد پرست 2- طالب 3- منافی 4- هوشیار 5 – منتظری 6- اسکندری 7- محمدی

-          آقایان : 1- ساریخانی 2- عرب 3- کازرونی 4- ناظمی 5- ترابی 6- خیری 7- ابدی

-          راننده آقای علوی

 

 

تهیه گزارش : خیری                   

 

+ نوشته شده توسط امیری در چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388 و ساعت 12:36 |
 

 

به نام خداوند جان و خرد

 گزارش برنامه صعود به قله 3850 متری گروس

 

طبق تقویم ورزشی مصوب در تاریخهای  8و7/3/88 برنامه صعود به قله گروس به شرح زیر اجرا گردید :

 

کوه گرین :

از رشته کوههای مهم غرب ایران است که بیشترین مساحت آن  در شمال  استان لرستان و بخشی  نیز در استانهای  همدان و کرمانشاه  قرار دارد .گرین از رشته کوههای  بلند زاگرس  است  که در ادامه  اشترانکوه  قرار دارد و طول آن به بیش از 180 کیلومتر میرسد .  این رشته  کوه در استان کرمانشاهان  به کوههای  پرو و  بیستون می پیوندد  قله های بلند آن شامل  یال کبود  در  کوه  چهل نابالغان  با ارتفاع  تقریبی  3850  متر در جنوب نهاوند ، قله 18 یال در بروجرد و نیز قله  ولاش 3623  متر در شمال الشتر  است ، دیگر قله های  آن شامل بازگیر و چهل تن میشود  گرین از غرب به دلفان  از شمال به نهاوند  از شرق به بروجرد  و از جنوب به سلسله  محدود می شود .           

 

پنجشنبه 7/3/88

ساعت 5 صبح کلیه نفرات ثبت نام کننده در محل شادمان  جمع شده و به سمت نهاوند حرکت میکنیم در بین راه صبحانه ای صرف شده ودر ساعت 14 به شهر نهاوند رسیده  و همنوردان عزیز نهاوندی  به گروه  ملحق میشوند  با توجه به زمان  سراب زیبای کیان را جهت صرف نهار انتخواب میکنیم ، بعد از صرف نهار به سمت سراب  گاماسیاب  میرویم ، با عبور از روستاهای وارینه و بیان وارد جاده پر پیچ و خم  نورآباد می شویم که حدود 2 کیلومتر بعد از نیروگاه ابی ابتدای گردنه به سمت چپ منحرف میشویم تا به سراب گاماسیاب برسیم اینجا محل انتقال آب شهر و هدایت آن به نیروگاه میباشد . این محل به دلیل گوارا  بودن  آب و فضای  سبز آن میزبان مسافران خسته از گرما میباشد . همچنین غاری کوچک در بالادست این محل قرار دارد که بر دهانه آن دو مسیر سنگنوردی به چشم می خورد .این محل ابتدای مسیر صعود به  قله  یال کبود  میباشد  ساعت 18 به سمت  پناهگاه اول حرکت میکنیم در طی مسیر به عشایر و چوپانان بسیاری بر می خوریم  با عبور از 2 دره از کنار دره سوم با شیبی تند بالا کشیده  و ساعت 20  به دشت  گل زرد که در  گوشه شرقی  آن چشمه و دو جانپناه قرار دارد که  پناهگاه اول است  رسیده و تعدادی از دوستان در پناهگاه و تعدادی دیگر در چادرهایی  که بر پا میکنیم شب را بسر میبریم .

 

جمعه 8/3/88

ساعت  15/5   به سمت  پناهگاه  دوم  حرکت کرده  با عبور از شیبی  پس از 2 ساعت در پناهگاه  دوم صبحانه را صرف میکنیم و ساعت 10/8  به سمت قله حرکت کرده واز کنار قیف اصلی  که یخچال  آن مملو از برف میباشد به سمت چپ پیچیده از طریق راه مالرو خود را به روی یال میرسانیم ، وزش  نسیم هر دم به جان مینشیند  که همراه است با پرواز کبوترها  و یا گریختن کبک به دره و رها نمودن جوجه های تازه  از تخم در آمده ، چند جایی توقف کوتاهی نموده و  ساعت 15/9 به قله 3850 متری یال کبود ( گروس ) میرسیم .شکر خدای را بجای آورده ( البته که نمیتوان بجای آورد ) به همدیگر تبریک گفته و درطی مراسمی از دوستان عزیز نهاوندی تشکر بعمل می آوریم و عکسی به یادگاری میگیریم . 40/9 دقیقه به سمت پناهگاه اول حرکت کرده و در بازگشت به تعدادی  اسب سرکش بر میخوریم که مشغول چرا میباشند  ، پس از جمع آوری چادرهای کوهنوردی  به سمت پایین  حرکت کرده  و در نهایت ساعت 14  به محل پارک اتوبوس در سراب گاماسیاب  میرسیم  و همراه دوستان نهاوندی نهار را صرف کرده و به  سمت تهران  حرکت میکنیم . با  تاخیر 2  ساعته  اتوبوس بعلت خرابی ساعت 30/1  بامداد به تهران رسیده و در محل باشگاه  شادمان  با  همدیگر  خداحافظی کرده  به امید برنامه ای  بهتر.

 

نفرات شرکت کننده :

 

شاغلین آقایان : کیا – بهادر– غلامی– مهدی زاده – امیری – نجفی – نوروزی -  ابراهیمی –  مجیدیان – شکیبا – مقدم – خیری - شاملو

 

بازنشستگان آقایان : جان محمدی – امینی – خالصی – حسین پور– ناظمی - مولوی نیا -  طباطبایی – ترابی – توکلی – حکمت - حاج میرزا

 

همنوردان عزیز نهاوندی آقایان : محمد رضا جهانگیریان – محمد رضا احسانی – حمید رضا احسانی – احمد زنگنه – حسین زنگنه – محمد قانمی – علی رضا علی بخشی – علی پاشا کاظمی – مراد سیف

  

با تشکر ازدوستان همنوردمان در شهر زیبای نهاوند و کلیه کسانی که ما را در اجرای این برنامه یاری دادند .

 

                                                                      سرپرست برنامه         

                                                                        حسین امیری

+ نوشته شده توسط امیری در چهارشنبه سیزدهم خرداد 1388 و ساعت 12:6 |
 

با نام خدا

گزارش صعود به قله 3450 متری الوند همدان

 قله الوند

موقعیت جغرافیایی : قله الوند از شمال به شهر همدان و از جنوب به تویسرکان محدود میشود و رودخانه های متعددی از آن سرچشمه میگیرند که به دریاچه سد اکباتان میریزند.

مسیر صعود : از طریق شهر همدان به عباس آباد و گنجنامه آغاز می گردد .

آب و هوا : سرمای همدان شهرت عام و خاص است در بهار هر سال ناحیه کوهستانی الوند همچنان سردسیر و توام با هوای طوفانی است از خرداد تا شهریور متصل با باد غالب جناح جنوب غربی است و در پاییز و زمستان فوق العاده سردسیر و توام با ریزش دایم برف و طوفان و بوران است و بهمن بطور غالب در اکثر دره ها ریزش دارد و آب در فصول معتدل سال در دامنه ها و عمق دره ها به وفور یافت میشود .

الوند با ارتفاع 3450 متر بلندترین قله منطقه همدان است و از جمله کوه هایی است که به دلیل وجود در منطقه سردسیر همدان دارای زمستانی سرد و طاقت فرساست. البته بایستی دانست که زمستان الوند از اواخر ماه آبان آغاز شده و تا اواخر فروردین ماه ادامه می یابد. به دلیل نزدیک بودن الوند به شهر همدان و همچنین وجود جاذبه گردشگری گنج نامه در دامنه این کوه زیبا همه هفته خیل مشتاقان طبیعت و کوهنوردی به سمت منطقه رهسپار می شوند و به صعود الوند و بازدید از مناطق دیدنی اطراف آن می پردازند.

از جمله مواردی که در مورد الوند و اهمیت آن در صعود می توان اشاره کرد این است که این کوه منطقه ایست برای اجرای برنامه های تمرینی فدراسیون کوهنوردی و همچنین تیمهای آزادی که قصد صعود به قلل خارج از کشور به خصوص کوه های منطقه هیمالیا را دارند .

آقای احمد نجفی از کوهنوردان ممتاز گروه

چها شنبه عصر 2/2/88

ساعت 13 کلیه نفرات ثبت نام کننده این برنامه در محل مرکز سیزده آبان حضور بهم رسانده و پس از اداء نماز ظهر با نام و یاد خدای بزرگ و صلوات بر محمد و آل محمد  از طریق جاده ساوه به سمت شهر همدان حرکت میکنیم و بعد از اذان مغرب به مهمانسرای مخابرات میرسیم .

پنج شنبه صبح  3/2/88

ساعت 30/4  صبح تمامی نفرات با وسایل یک صعود زمستانی آماده حرکت میشوند .ساعت 5 در گنجنامه پس از اداء نماز صبح صعود خود را در غالب یک صف منظم آغاز میکنیم جهت تقسیم انرژی خود نیاز داریم که با گامهایی آهسته و پیوسته در شیب ابتدای مسیر به سمت پناهگاه حرکت کنیم شمارش اعضاء حکایت از 28 نفره بودن گروه دارد بعلت سرما و باد شدید تعداد کوهنوردان کمی را در مسیر می بینیم  پس از گذر از شیب ابتدایی بعد از 2 ساعت به پناهگاه میشان میرسیم که از آنجا شهر همدان در زیر پای گروه است .

پس از صرف صبحانه ای مختصر ساعت 30/7 دقیقه به سمت قله حرکت میکنیم از اینجا به بعد کلیه مسیر پوشیده از برف میباشد و باد تند و گزنده ای وجود دارد . شیب سفید پوش را که به تخت نادر منتهی میشود در حدود 30 دقیقه طی میکنیم از اینجا قله عقابی الوند به خوبی نمایان است پس از استراحت کوتاهی راه را به سمت جنوب پیش میگیریم و شیب تندی را با برف کوبی به سمت فله می پیماییم . ساعت 10 صبح کلیه اعضاء در قله عکس یادگاری گرفته و شکر خدای را بجای می آوریم .

ساعت 14 نفرات در پایین قله و کنار اتوبوس آماده حرکت به مهمانسرا جهت صرف نهار بودند .بعد اظهر کلیه نفرات پس از استراحتی کوتاه ساعاتی را در شهر به گردش پرداختند .

جمعه 4/2/88

جمعه صبح پس از دیدار از لالجین و غار علیصدر و صرف نهار به سمت تهران حرکت میکنیم و ساعت 9 شب به تهران رسیده و مهم این است که ما باز با کوله باری از تجربه های گوناگون به شهر و دیار خود بازگشته ایم و همه در صحت و سلامت کامل بسر میبریم . اما یادمان است که تمامی این ها را مدیون لطف یزدان پاک هستیم .  -- الهی شکر—

 

نفرات شرکت کننده : کجوری – حاج ابراهیمی 2نفر – کمالی – زینتی – رییسی – عبدلی – خزایی 2 نفر- فدوی – هاشمی – اعرابیان – حیدری – شریعتی – نجفی  4 نفر – خانکشی پور – بختیاریان – اکبری – صدیقی – مقدم – داوران  - خستوان – حسین زاده – حکمت – امیری .

 

-         با تشکر از اداره کل منطقه 5

-         با تشکر از بسیج منطقه 5

-         با تشکر از اداره کل تربیت بدنی مخابرات

-         با تشکر از اداره رفاه تهران و همدان

-         با تشکر از اداره بازرگانی

-         با تشکر از تمامی همنوردان شرکت کننده در این برنامه

   

                                           تهیه گزارش از :  حسین امیری

+ نوشته شده توسط امیری در شنبه دوازدهم اردیبهشت 1388 و ساعت 14:10 |

بنام هستی مطلق

گزارش برنامه زمستانی صعود به الوند

دی ماه هشتاد وهفت

معمول ِ تمام برنامه ها ٬ با همنوردان هماهنگ شد راس ساعت 6:30 مورخ 12/10/87 از محل ِ شادمان حرکت نماییم . خوشبختی آنکه مقرر بود  همدان آشنای ِ دوست -  آقای مهندس شادمانی -  تجربه و خوش خلقی را چاشنی کرده برنامه را سرپرستی نمایند.

به علت برفی بودن قسمتی از جاده و محدودیتهای راهنمایی و رانندگی در ساعت 12:30 ظهر وارد شهر همدان شده پس از صرف ناهار بسوی گنجنامه که ابتدای مسیر بسوی پناهکاه اول است براه افتادیم

شاید صحبت از موقعیت ِ جغرافیایی ِ شهر همدان ٬ تاریخ ایران باستان ٬ آثار تاریخی و گنجنامه اش خالی از لطف باشد  چه آنرا که عیان است چه حاجت به بیان است اما گفتن از الوند بلند ترین قله این منطقه هر چند مکرر است هر شنونده را سر ذوق خواهد آورد الوندی که در شمال شرقی هکمتانه ٬ اکباتان و همه دانان با 3450 متر ارتفاع  افراشته ٬ ناظر بر سربلندی ایران و سرافرازی ایرانی همواره ایستاده است و در حافظه ی کوه نوردان بر قله های کلاغ لانه  ٬ یخچال ٬ قزل ارسلان و کمر لرزن رجحان دارد .

گنجنامه اش ابتدای مسیر صعود است و دو پناهگاه اول و دوم میشان بخصوص در زمستان پذیرای خیل دوستاران طبیت و کوه . این دو پناهگاه ِ سنگی با فاصله 13 سال به فاصله 500 متر از هم در سال 1346 ساخته و پرداخته شد تا در میان باد و بوران بهمراه ِ همرهان ساعت 5 مورد وارسی قرار گیرد که شب را در آن سر کنیم و داستان صعود را قبل از طلوع خورشید سحر گاه فردا بیاغازیم و اما چه که شب دراز است و قلندر مشغول sms  زدن .

پیش از طلوع ِ خورشید بپا خاستیم و پس از طلوع آماده حرکت به قله بودیم ساعتی نگذشته بود که بعد از تخت نادر مسیرمان بسمت قله منحرف شد . سوز و سرما لحظه ای رهایمان نمیکرد آفتابی بی رمق ٬ تن های خسته از شبب تند صعودمان را  نوازش می داد و زمین زیر پای مان نا مطمئن مینمود لکن  راس ساعت 10:30 قله سجده گاه افریدگارمان شد .

قله الوند

دمی آسودیم ودگر بار شادمانه ٬ نه برای خود که برای چشم انتظارانمان بال گشوده ٬ مسیر بازگشت در پیش گرفتیم . ساعتی چند ٬ گویا  12 ظهر ٬ سوار اتوبوس جهت صرف نهار ٬ الوند را با خاطره یک صعود موفق در زمستان  ٬ باز گزاردیم . پس از صرف غذا بسمت تهران حرکت و ساعت 10:30 درمحل شادمان کوله ها را پیاده نمودیم .

باقی بقای عمر با عزت همه ی کوهنوردان . باشد تا برنامه ای دگر و خاطره ای دیگر

حسین زاده

87/10/15

برادرا ن شرکت کننده در برنامه آقایان :

باز نشستگان – محسن شادمانی ٬ طیب شرافتی ٬ جعفر حسین پور ٬ علی جان محمد - فشکی -

               دیو سالار - خالصی

شاغلین – عبدا.. حکمت ٬ حسین اردکانی ٬ شهرام نوروزی ٬ رضا خیری ٬ داود حسین زاده

+ نوشته شده توسط امیری در دوشنبه شانزدهم دی 1387 و ساعت 11:38 |

به نام خدا

 

گزارش صعود به قله 4075 متری شیرکوه یزد

گروه کوهپیمایی مخابرات منطقه 5     5/9/87 الی 8/9/87  

 

پس از اینکه 2 سال از تشکیل گروه میگذرد لازم بود که جهت بالا بردن توان اعضا یک صعود نسبتا مشکل برای تیم در نظر بگیریم به همین منظور بعد از برنامه های چند روزه کویر نوردی مرنجاب – قله کرکس – جنگل پیمایی ابر  برنامه صعود به قله شیر کوه به ارتفاع 4075 متر در استان یزد در نظر گرفته شد . هماهنگی این برنامه با استان یزد آقایان حسینیان و عبدلی انجام گرفت که زحمت همراهی با کوهنوردان و رزرو مهمانسرا بعهده این عزیزان بود .

سه شنبه شب 5/9/87   ساعت 8 شب کلیه نفرات ثبت نام کننده در محل مرکز شهید قندی حضور بهم رسانده و پس از صزف شام ساعت 9 شب حرکت خود را با ذکر صلوات آغاز کرده و زیارت مسجد مقدس جمکران اولین مقصد ما میباشد که پس از نماز و مناجات به سمت اردکان به راه  میافتیم .

 چهارشنبه 6/9/87   نماز صبح را در یکی از مساجد اردکان خوانده به سمت پیر سبز چک چک  در 53 کیلومتری اردکان میرویم زرتشتیان این مکان را مقدس می شمارند و در آن ساختمانهایی ساخته اند که دیدنی هستند و جهت اسکان زرتشتیانی که هر ساله برای زیارت و به جا آوردن نذر های خود میآیند میباشد پس از صرف صبحانه و بازدید از زیارتگاه به سمت یزد حرکت میکنیم .

در یزد به راهنمایی آقای حسینیان از باغ دولت آباد – زندان سکندر – بافت قدیم یزد – بقعه دوازده امام – هتل سنتی فهادان – مسجد جامع و میدان امیر چخماق بازدید کرده به شیرینی فروشی حاج خلیفه میرویم . با هماهنگی آقای عبدلی به مهمانسرای مهریز رفته و ساعت 10 شب خاموشی .

پنج شنبه 7/9/87    ساعت 4 صبح بیدار شده و دو نفر از همکاران از استان یزد را در بین راه برداشته (آقایا ن حسینیان و قریشی )  ساعت 30/5 به روستای ده بالا میرسیم پس از ادای نماز صبح به سمت قله حرکت میکنیم  حدود یک ساعت پیاده روی جاده ای داریم تا به ابتدای مسیر قله برسیم لباسهارا کم کرده ادامه میدهیم بعد از نیم ساعت به مزرعه محسن میرسیم از چشمه آب گوارا نوشیده واستراحتی کرده و شیب را به سمت بالا و چپ ادامه میدهیم بعد از این شیب تازه به ابتدای دره نجیب میرسیم که باز از چشمه ای دیگر خود را سیراب کرده و خستگی از تنمان بیرون میکنیم ، طی کردن دره نجیب حدود 2 ساعت زمان میبرد و ساعت 30/9 به بالای دره رسیده و پس از طی نیم ساعت دیگر 10 صبح به پناهگاه میرسیم ، در واقع ارتفاع پناهگاه با ارتفاع قله تفاوت زیادی ندارند واز اینجا تاقله فقط مسیر طولانی با شیب کم وجود دارد ، صبحانه مفصلی صرف کرده و تعدادی از کوهنوردان در پناهگاه مانده و با حدود 20 نفر به سمت قله ادامه مسیر میدهیم از اینجا به بعد زمین پوشیده از برف است اما هنوز هوا آفتابی است ، هر چه به قله نزدیکتر میشویم  هوا ابری تر شده و دیگر تابش گرم خورشید را نداریم سرما و سوز هوا بشدت آزارمان میدهد اما فقط رسیدن به بالاترین نقطه گروه را آرام میکند ساعت 13 پس از 2 ساعت کوهپیمایی به قله میرسیم ، خدایرا سپاس ، بعلت سرمای شدید داخل جانپناه شده و همانجا نماز ظهر را با اشک شوق برگذار میکنیم .لازم بذکر است که در طول مسیر آنتن موبایل وجود داشت.

بعلت سرمای شدید ،بارش برف و کمی وقت تا تاریکی هوا باید هرچه سریع تر به پایین برگردیم . در برگشت دو گرو شده گروه اول ساعت 5 و گروه دوم 6 به پایین میرسیم ، خدا را شکر همگی سالم و سلامت . شب شام را در مهمانسرای مهریز میهمان آقای حیدری هستیم دستش درد نکند .

جمعه 8/9/87   پس از خرید مجدد و بازدید از آتشکده یزد به سمت تهران حرکت و ساعت 9 شب در مقابل مرکز شهید قندی با آرزوی سلامتی و برنامه ای دیگر از همنوردان خدا حافظی میکنیم .

 

همنوردانی که در این برنامه شرکت داشتند آقایان : 1- شریعتی 2- عبدلی 3- بختیاریان 4- نجفی 5- فهیمی 6- خانکشی پور 7- فدوی 8- حیدری 9- مقصودی 10 – داوران 11- کمالی 12- کجوری 13- اعرابیان 14- هاشمی 15- طباطبایی 16- اکبری 17- حاجی ابراهیمی 18- حکمت 19- خاجی 20- سودبر 21- گنجی 22- مقدم 23- صادقی 24- امیری  به همراه 4 نفر از دوستانمان در استان یزد  آقایان  : حسینیان  –  عبدلی -  قریشی -  بیدل 

 

با تشکر از : 

-          اداره کل مخابرات منطقه 5

-           واحد بسیج اداره کل مخابرات منطقه 5

-          اداره تربیت بدنی

-          دوستانمان در استان یزد

-          کلیه کسانی که در این برنامه مارا یاری نمودند

  

                                                             گروه کوهنوردی مخابرات منطقه 5

 

 

+ نوشته شده توسط امیری در یکشنبه یکم دی 1387 و ساعت 14:39 |
 

گزارش تصویری از صعود به قله علم کوه

مورخ ۲۲ الی ۲۵/۵/۸۷

ایمیل گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران    tctkoh@yahoo.com

 

قله علم

  

قله علم

 

  قله علم آقای جعفر حسین پور(ببر مازندران)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای دیدن  عکسهای بیشتر روی ادامه مطلب کلیک کنید

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط امیری در چهارشنبه ششم شهریور 1387 و ساعت 16:43 |
  گزارش تصویری برنامه قله قدویس (دنا) :

مورخ : ۲۸  الی ۳۱/۳/۸۷

ایمیل گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران    tctkoh@yahoo.com

 

قله قدویس

  

 قله قدویس

  

قله قدویس

  

آقای ساریخانی (قله قدویس)

  

برای دیدن  عکسهای بیشتر روی ادامه مطلب کلیک کنید .

  


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط امیری در چهارشنبه ششم شهریور 1387 و ساعت 15:26 |
 

گزارش جنگل پیمایی ده ابر به شیرین آباد مورخ 16/5/87 الی 18/5/87 

گرمای تابستان همه را کلافه کرده و چند وقتی است که گروه برنامه نداشته و به دنبال برنامه مناسبی هستیم برای یک برنامه سه روزه که جنگل ابر به یادمان افتاد از سال قبل که صحبت از احداث جاده در دل جنگلهای ابر بود این جنگل و اکو سیستم آن بر سر زبانها افتاد ولزوم حفظ ونگهداری این اکو سیستم بی نظیر برای نسلهای آینده به همین خاطر بیشتر گروهها وNGO های محیط زیستی در حمایت ،حفظ و نگهداری این منطقه جلسات متعددی تشکیل داده و ضمن معرفی این منطقه بعنوان یک منطقه گردشگری و اکوتوریست برلزوم حفظ آن و عدم احداث جاده درآن تاکید می کنند به همین خاطر پس از مشورت با دوستان وبرررسی منطقه و بدست آوردن اطلاعات لازم تصمیم به اجرای برنامه جنگل ابر میگیریم به سرعت هماهنگیهای لازم را انجام داده وکوله های خودرا می بندیم

چهارشنبه بعداز ظهر ساعت 17 در محل مرکز تلفن سیزده آبان با آقای علوی راننده محترم اتوبوس اداره قرار داشتیم ابتدا باید خودرا به شاهرود میرساندیم ساعت 11 شب به پارک جنگلی آبشاره شاهرود رسیده و شب در همانجا به استراحت می پردازیم.

 پنجشنبه ساعت 8 صبح راهنمای گروه آقای آشوری از شهر شاهرود به ما میپیوند و همگی به سمت بسطام و خرقان جهت بازدید از مقبره دو عارف وشیخ بزرگ ایرانی حرکت می کنیم به شهر بسطام در 6 کیلومتری شاهرود میرسیم

 

 گروه کوهپیمایی منطقه 5 - جنگل ابر

 

 جنگل ابر

 

 جنگل ابر

 

  


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط امیری در دوشنبه بیست و هشتم مرداد 1387 و ساعت 9:37 |
 

گلگشت خانوادگی کارکنان مخابرات استان تهران

در مورخه 10/3/87 طبق قرار اعلام شده در ساعت 30/6 از محوطه اداره تربیت بدنی شادمان بهمراه 200 نفر از همکاران شرکت بمقصد شهر کاشان براه افتادیم تعداد 3 دستگاه اتوبوس و 4 دستگاه مینی بوس برای این برنامه در نظر گرفته شده بود . ساعت 9 صبح در استراحتگاه مارال در اتوبان کاشان قم توقف کوتاهی داشته و ساعت 25/9 مجددا براه افتادیم . ساعت 45/10 به شهر قمصر و محل تعیین شده رسیدیم بعد از بازدید از باغ گل که در واقع گلی در آن باقی نمانده بود برای مراسم گلابگیری و شرح مراحل آن توسط آقای رضایی به محل مورد نظر رفته . استراحتگاه در نظر گرفته شده دو طبقه ، جادار و تمیز و دارای حیاط وسیعی بود که کارگاه گلابگیری در قسمتی از آن قرار داشت و از تراس خانه منظرع بسیار زیبای شهر قمصر همراهان را وادار به عکاسی میکرد . ساعت 14 بعد از خرید گلاب و عرقیات به کاشان و باغ فین رفته در ساعت 30/14 بعد از تهیه بلیط توسط آقای شاهد نماینده محترم اداره تربیت بدنی کلیه همراهان وارد باغ شده و از فضای زیبای باغ و جویهای آب و و چشمه های جوشان آن دیدن کردند و همچنین از حمام فین که قتلگاه صدر اعظم بزرگ ایران امیر کبیر است نیز دیدن نمودند . ساعت 16 از کاشان بسمت تهران حرکت نمودیم در بین مسیر در محل اخذ عوارضی قم توقف کوتاهی جهت خرید و استفاده از سرویس بهداشتی انجام داده و مجددا براه افتادیم و ساعت 20 در محل باشگاه شادمان به امید برنامه ای دیگر از همکاران خدا حافظی نمودیم . همکارانی که در این برنامه به آقای شرافتی و اینجانب (خیری) مساعدت و یاری رساندند عبارتند از آقای ناظمی و آقای امینی که جا دارد از ایشان تشکر و قدر دانی نمایم .                                                                                                                                                       

                                                                                                                                   

                                                                                                                                                       والسلام               

                                                                                                                                                     رضا خیری            

 

+ نوشته شده توسط امیری در چهارشنبه بیست و دوم خرداد 1387 و ساعت 12:6 |
 

به نام خدا

 

                                         گزارش برنامه صعود به قلل بدر- پریشان

طبق برنامه تنظیمی قرار بود در تاریخهای 31/2 الی 3/3/87 صعود به قله شاهو در منطقه پاوه انجام گیرد که با صلاحدید همنوردانمان در استان کردستان به زمان دیگری موکول گردید و صعود به قلل بدرو پریشان در منطقه قروه در دستور کار قرار گرفت. بنابراین ساعت 30/22 دوشنبه شب مورخ 30/2/87 گروه از محل باشگاه شادمان تهران را به قصد سنندج ترک کرده و از شهرهای همدان ، قروه و گردنه صلوات آباد گذشته وساعت 15/7 صبح سه شنبه 31/2 به شهر سنندج می رسیم و با راهنمایی آقای قریشی و دیگر دوستان همنوردمان در استان کردستان به محل مهمانسرای سنندج رفته و پس از پذیرایی گرم از گروه به قصد گشت و گذاری در شهر بیرون رفته و از بازار سنندج دیدار کرده و ساعت 14 پس از صزف نهار سنندج را به قصد مریوان ترک کرده و پس از 3 ساعت جاده کوهستانی مریوان را پشت سر گذاشته و ساعت 17 به ورودی شهر زیبای مریوان رسیده ودر اینجا آقای نامق کهنه پوش از همکاران استان کردستان راهنمایی گروه را برعهده داشت

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط امیری در سه شنبه هفتم خرداد 1387 و ساعت 16:2 |

                                                                              بنام خداوند جان و خرد

 

ایمیل گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران    tctkoh@yahoo.com

 

گزارش برنامه صعود به قله بلقیس

کوه بلقیس

کوه بلقیس در 5/7 کیلومتری شمال شرقی تخت سلیمان با دو قله و 3200 متر ارتفاع یک علامت شناسایی قابل دید از فاصله دور در سلسله کوههای شرق ارومیه است . روی قله جنوبی استحکاماتی با نام متداول تخت بلقیس (ملکه صبا) وجود دارد . صعود از کوه چندان مشکل نیست ، می توان در روستای تازه کند راهنما گرفت . بین دو قله کوه بلقیس دریاچهای از آب و برفهای ذوب شده که در تابستان خشک می شود ، وجود دارد . کمی جلوتر و به سمت  سرازیری دره ، چشمه آب گوارایی قرار دارد . از معدن انگوران راهی ماشین رو به اینجا منتهی میشود . حصار استحکامات قله جنوبی فضایی حدود 60*50  متررا که بصورت پله پله ارتفاع یافته است در بر میگیرد . حصار دارای 9 ارگ مشخص است که احتمالا 4 ارگ دیگر نیز باید به آن افزوده شود . جهت دادن استحکامات به سمت آتشکده تخت سلیمان ، هر دو بنا را طوری در ارتباط نزدیک با هم قرار میدهد که تعبیر استحکامات به  عنوان یک آتشکده ساسانی بسیار محتمل است .                                                                                   

                   

بلقیس

 

                                                              


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط امیری در یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1387 و ساعت 14:18 |

                                    

                                                          به نام خدا

براساس برنامه زمانبندی هیئت کوهنوردی شرکت مخابرات استان تهران وجلسه هماهنگی وثبت نام گروه اعزامی برای صعود به قله شاه معلم واقع در شهر ماسوله استان گیلان در روزهای ۴/۲/۸۷ تا ۶/۲/۸۷ پس از حضور به موقع همه اعضای گروه در محل مجموعه ورزشی شادمان و تمهیدات مقدماتی کار ساعت ۳۰/۱۴دقیقه به سمت ماسوله حرکت تمودیم. در طول مسیر ضمن گذشتن از شهرهای شمالی بسیار زیبای منطقه و آب و هوائی نسبتا مناسب ساعت ۳۰/۲۲ دقیقه به ماسوله رسیدیم وبا برپایی چادر و استراحت کوتاه گروه را برای اجرای برنامه روز بعد آماده نمودیم.روز پنج شنبه ۵/۲/۸۷ بعد از انجام فریضه نماز صبح تمام اعضاء گروه ساعت ۱۰/۶ دقیقه به اتفاق راهنمای گروه که از قبل هماهنگ شده بود به سمت فله شاه معلم حرکت کردیم. برای رسیدن به قله هفت ساعت و نیم زمان صرف شد تا تمامی اعضاء به قله برسند. با توقف و استراحتی ۳۰ دقیقه ای همگی برای بازگشت به سمت ماسوله به راه افتادیم و برنامه صعود و بازگشت راس ساعت ۱۵/۲۰ دقیقه همان روز خاتمه یافت تا بعد از استراحت و توقف شبانگاهی در ماسوله روز بعد برای بازدید از قلعه رود خان به سمت فومن حرکت نمائیم. مدت سه ساعت ونیم وقت صرف بازدید از این قلعه بسیار زیبا شد وبا مراجعه همه اعضاء گروه به محل توقف اتوبوس ساعت ۴۰/۱۰ دقیقه به سمت تهران حرکت آغاز شد و ساعت ۳۰/۱۸ دقیقه کلیه همنوردان در محل اولیه حرکت یعنی مجموعه ورزشی شادمان به مقصد رسیدند.

اعضاء شرکت کننده در این برنامه عبارتند از:

آقایان:صالحی-امینی-حکمت-طباطبائی-قربانی-کازرونی-مباشری-زارعی-کیا-کریمی-ناظمی-توکلی و۴ نفر مهمان گروه

سرپرستان برنامه:محمد کیا-علی قربانی

تهیه کننده گزارش:علی قربانی 

+ نوشته شده توسط امیری در جمعه بیستم اردیبهشت 1387 و ساعت 18:59 |

به نام خدا

با سلام و خسته نباشید به کلیه همنوردان گروه در مورخه ۱/۱۲/۸۶ بنا به دعوت گروه کوهنوردی مخابرات ایران جهت همایش سراسری گروه مزبور در استان یزد گرد هم آمدیم.

جهت اجرای برنامه با هماهنگی که آقای ساریخانی مسول محترم گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران پیش از برنامه ایجاد شده بود قرار بر تهیه بلیط هواپیما بود که بعلت تهیه نشدن آن در نهایت با اتوبوس شبانه به یزد رفته و ساعت ۴ صبح به یزد رسیده و با هماهنگی آقای حسینیان توانستیم به گروه برسیم و یکسره تا پناهگاه حرکت را از ده بالا شروع کرده و پس از صرف صبحانه به سمت قله حرکت کردیم و راس ساعت ۲۰/۱۲ دقیقه به قله رسیده و پس از عکس برداری و مراسم شکر گذاری با اجازه مسئل گروه کوهنوردی ایران به سمت پایین حرکت کرده و حدود ساعت ۶ بعد اظهر به یزد رسیدیم و از آنجا جهت خرید بلیط اتوبوس رفته و پس از صرف شام با عجله به ترمینال رفته و به تهران بازگشتیم.

جهت رسیدن به قله شیر کوه : ابتدا از میدان امام حسین (ع) یزد به طرف جاده تفت حرکت کرده و پس از رسیدن به سه راهی به طرف ده بالا حرکت میکنیم تا نزدیکی حوض آب و آبگیر ده بالا مینی بوس میتواند بالا رود . حرکت را از سمت راست ده نجیبی شروع و پس از عبور از تنگه نجیب به سمت چپ متمایل شده و به پناهگاه می رسیم . از سمت جنوبی به طرف قله حرکت کرده و همچنین قله در مسیر دیده نمی شود تا اینکه به یال قله برسیم .

                                                                                                       والسلام

                                                                                                     اصغر کامران

افراد شرکت کننده در برنامه آقایان:

۱- کامران

۲- توکلی

۳-نوروزی

۴-امینی

shirkoh


+ نوشته شده توسط امیری در چهارشنبه پانزدهم اسفند 1386 و ساعت 14:45 |

بنام خداوند جان و خرد             کزین برتر اندیشه برنگذرد

آزمایشی

با سلام به تمام دوستان و همنوردان عزیز آغاز بکار وبلاگ گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران را به همه تبریک میگویم. حسین امیری

با توجه به اینکه هنوز برنامه سال جدید اعلام نشده است فعلا گزارش برنامه کویر را تقدیم حضور میکنیم :

گزارش برنامه هفتمین همایش سراسری شرکتهای مخابراتی کشور

7        الی 10  آبان  86  کویر مرنجاب – کاشان

 

بر اساس برنامه تقویم ورزشی گروه کوهنوردی شرکت مخابرات استان تهران و تصویب شورای محترم عالی ورزش و دعوت اداره تربیت بدنی و تفریحات سالماز کوهنوردان شرکتهای مخابرات 30  استان کشور و همچنین زیر ساخت ، تنظیم مقررات ، مخابرات ایران ، سیار ، دیتا ، پیام و ... و اعلام آمادگی 25 تیم کوهنوردی و حضور 21 تیم برنامه با حضور 198 نفر اجرا گردید .

روز دوشنبه  7/8/86  پس از حضور تیمها در محل مجموعه ورزشی مفتح بعد از صرف صبحانه در ساعت 30/10 برنامه افتتاحیه شروع شد ، پس از تلاوت قرآن ابتدا رِییس محترم اداره تربیت بدنی آقای تورانی به میهمانان خیر مقدم گفت و سپس نماینده فدراسیون کوهنوردی آقای قاضیدر خصوص همایش و کویر سخنرانی نمود و در پایان آقای ساریخانی سرپرست گروه کوهنوردی استان تهران در خصوص برنامه کویر و نحوه اجرای برنامه توضیحاتی دادند . پس از پایان افتتاحیه ، جیره غذایی و لوح یادبود به تیمها اهدا گردید و پس از صرف نهار  در ساعت 14  به تدریج تیمها یی که خودرو داشتند و بقیه تیمها با 4 دستگاه اتوبوس به سمت کاشان حرکت نمودند . پس از اسکان در محل مهمانسرای مخابرات و سپس حضور در رستوران و صرف شام ، تعدادی از تیمها در مهمانسرای کاشان وتعدادی دیگر در مهمانسرای قمصر اسکان یافتند .

صبح روز سه شنبه 8/8/86 بعد از صرف صبحانه همه کوهنوردان از باغ فین کاشان و خانه بروجردیها دیدن نمودند و از ساعت 11 با طی مسافتی 45 کیلومتری جاده خاکی آران و بیدگل به سمت کاروانسرای مرنجاب حرکت کرده و در ساعت 13 تا 14 در جلو کاروانسرای مرنجاب کنار استخر و زیر سایه درختان بید نهار صرف شد و ساعت 30/14 با عبور از دریاچه نمک پس از طی حدود 15 کیلومتر  درساعت 30/18 در محل تعیین شده در جزیره سرگردان با بر پایی چادر  مستقر شدیم .

آب ، هیزم ، آمبولانس ، دکتر ، یک دستگاه وانت ، توالت صحرایی و ... تمهیداتی بود که در جزیره فراهم شده بود .

و شب در کنار آتش و دور تا دور آن با حضور کوهنوردان به خواندن شعر و ترانه گذشت و از ساعت 23 همه در چادر ها در هوایی کاملا صاف و آرام استراحت نمودند .

صبح روز چهار شنبه 9/8/86 پس از صرف صبحانه و جمع آوری چادرها ساعت 8 حرکت به سمت تپه های شنی شروع شد دراین زمان عبور از روی نمکهای دریاچه که به شکلهای چند ضلعی و بسیار زیبا و منظم بودند و همچنین نظم کوهنوردان و لباس و کوله پشتی های رنگارنگ آنها اما یکدل و یک رنگ زیبا تر می نمود. پس از طی 10 کیلومتر راهپیمایی در ساعت 10 در جلو تپه های شنی کنار دریاچه نمک استراحت نمودند و پس از عبور از تپه های شنی و دیدن زیبایی های بسیار آن در یک صف منظم و زیبا ساعت 30/11 در مسیر جاده خاکی قرار گرفتند ، و 10 کیلومتر جاده خاکی را با عبور از چاه اسکن و استفاده از آب آن که شور میباشد  در ساعت 30/13 آخرین نفرات به کاروانسرای مرنجاب رسیدند و پس از صرف نهار و استراحتی کوتاه در محل کاروانسرا تجمع کرده و مراسم اختتامیه به معرفی تعدادی از اعضای هر تیم و بیان خاطرات چندین سال کوهنوردی و قدردانی از مسن ترین و جوانترین کوهنورد شرکت کننده در این برنامه گذشت .

در ساعت 16 حرکت به سمت آران و بیدگل و کاشان و اسکان در محل مهمانسرای کاشان و سپس صرف شام و استراحت . تعدادی از تیمها شبانه به سمت تهران حرکت نمودند و در ساعت بعد از نیمه شب به تهران رسیدند ، چند تیم در محل باشگاه مفتح اسکان یافتند که در روز پنج شنبه بعد از ظهر پس از صرف نهار از طریق فرودگاه عازم شهر های خود شدند بیشتر تیمها روز پنج شنبه از کاشان به شهر های خود مراجعه نمودند .

پایان .

با تشکر از  :

1-      ریاست محترم اداره تربیت بدنی استان تهران  آقای تورانی و کلیه همکاران اداره تربیت بدنی

2-   آقای مهندس سلوکی مدیریت محترم مخابرات کاشان که در این همایش مارا یاری زساندند و در برگزار شدن برنامه همت والایی داشتند

3-      فوریت های پزشکی و دکتر سعیدی

4-      فدراسیون کوهنوردی

5-      مدیریت محترم سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی کاشان

6-      همکاران و رانندگان محترم در اداره نقلیه

7-      کلیه تیمهای شرکت کننده در برنامه

 

                                                                      

                                                           علی محمد ساریخانی   

                                          سرپرست گروه کوهنوردی مخابرات استان تهران                           

   

                                                                                                       

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت دریافت گزارش کامل کوبر روی لینک زیر کلیک کنید :

http://www.savefile.com/files/1401931

 

+ نوشته شده توسط امیری در دوشنبه بیست و نهم بهمن 1386 و ساعت 12:2 |